System pielęgnacji paznokci – 12 wskazówek

System pielęgnacji paznokci – 12 wskazówek

Znalezienie wysokiej jakości systemu pielęgnacji paznokci jest bardzo ważne!

Dlaczego?

Gdy chodzi o zrobienie dobrego wrażenia, dobrze utrzymane paznokcie zajmują wysoką pozycję. Źle utrzymane paznokcie są prawie natychmiast zauważalne i mogą w dużym stopniu wpłynąć na wizerunek danej osoby i na bardzo ważną pierwszą ocenę przy pierwszym spotkaniu.

Skorzystaj z tych 12 wskazówek pielęgnacyjnych jako części systemu pielęgnacji paznokci, który zapewni, że twoje paznokcie będą dobrą reklamą i pomogą zbudować pozytywny wizerunek:

 1. Zdrowo wyglądające paznokcie powinny być gładkie, zaokrąglone, pozbawione plamek i nie powinny mieć żadnych wgłębień ani grzbietów.
 2. Upewnij się, że Twoje paznokcie są całkowicie suche zanim je opiłujesz.
 3. Nadaj paznokciom kształt za pomocą delikatnego szmergla, nie używaj żadnego rodzaju metalowego pilnika.
 4. Podczas opiłowywania staraj się zachować owalny kształt paznokci, nie szpiczasty, dzięki temu paznokcie będą mniej podatne na złamania.
 5. Skórki działają jak uszczelnienie pomiędzy palcem a paznokciem. Delikatne złuszczanie suchych, szorstkich warstw naskórka poprzez usuwanie martwych warstw zewnętrznych odsłania nową, żywą skórę.
 6. Ta nowa zdrowa skóra chroni macierz paznokcia, która jest centrum wzrostu paznokcia i powinna być traktowana z należytą starannością.
 7. Nie przesadzaj z manicurem skórek. Nadmierne pielęgnowanie skórek uszkadza je i powoduje ich pogrubienie i przerost.
 8. Nigdy nie używaj metalowych lub ostrych narzędzi do usuwania skórek.
 9. Noś gumowe rękawiczki, jeśli twoje ręce mają być zanurzone w wodzie przez dłuższy czas. Długie okresy przebywania w wodzie mogą wysuszyć paznokcie i spowodować ich łamliwość.
 10. Nałóż na końcówkę paznokcia bezbarwny lakier do paznokci lub preparat wzmacniający paznokcie, aby zapewnić im tarczę ochronną.
 11. Przed nałożeniem lakieru do paznokci nałóż bazę pod lakier, aby uniknąć zabarwienia paznokci przez lakier. Czasami barwnik w lakierze do paznokci może pozostawić osad i zabarwić paznokieć.
 12. Jeśli paznokcie są poplamione, należy pozwolić im odrosnąć, aby usunąć plamę. Ewentualnie sok z cytryny nałożony na końcówki paznokci może usunąć niektóre plamy.

Obgryzanie paznokci

Jeśli obgryzanie paznokci jest problemem, to wprowadzenie dobrego systemu pielęgnacji paznokci może w znacznym stopniu przyczynić się do pokonania tego nawyku. Osoby, które mają nawyk obgryzania paznokci często zaniedbują swoje dłonie i całkowicie się im poddają.

Pierwszym krokiem może być zastosowanie środka zniechęcającego do obgryzania paznokci, np. gorzkiej powłoki, którą nakłada się na paznokcie. Cierpliwość jest potrzebna podczas wzrostu paznokci, aby wyeliminować skutki niewłaściwego traktowania.

Następnie inwestowanie w wysokiej jakości produkty do pielęgnacji paznokci jako część ogólnego systemu pielęgnacji paznokci stopniowo pomoże Państwu być dumnym z posiadania atrakcyjnych dłoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *