Jak nowoczesna dieta wpływa na twoje zdrowie

Jak nowoczesna dieta wpływa na twoje zdrowie

To, co dziś jesz, jutro będzie miało ogromny wpływ na Twoje zdrowie.

W tej części porozmawiamy o nowoczesnej diecie i jej wpływie na nasze zdrowie. Najpierw omówimy niektóre z różnych rodzajów żywności, które są podstawą współczesnej diety i ich wpływ na nasze zdrowie. Po drugie, omówimy niektóre zmiany, które możemy wprowadzić w sposobie odżywiania się, aby poprawić nasze zdrowie i samopoczucie.

Ogólna definicja „nowoczesnej diety” to taka, która w dużej mierze opiera się na przetworzonej żywności i rafinowanych cukrach, która stała się powszechna w społeczeństwach zachodnich od co najmniej 50 lat. Dieta wysokotłuszczowa i bogata w cukier może prowadzić do wielu niepożądanych skutków, takich jak otyłość, nadpobudliwość, agresja i słabe funkcjonowanie umysłowe. W tym artykule omówimy wpływ niezdrowej diety

Nauka stojąca za współczesną dietą, problemy spowodowane złą dietą i dlaczego powinno cię to obchodzić

Zła dieta może mieć bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie, wagę i jakość życia. Podczas gdy wiele osób uważa, że odżywiają się zdrowo w domu, w ich diecie jest wielu ukrytych winowajców, którzy mogą powodować problemy.

Istnieją trzy główne problemy żywieniowe związane ze złą dietą: niezdrowe tłuszcze, przetworzona żywność zawierająca zbyt dużo cukru lub soli oraz niewystarczająca ilość produktów.

Czym jest nowoczesna i zdrowa dieta?

To złożone pytanie i nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Odpowiedź w dużej mierze zależy od wieku, płci, wagi, schematu ćwiczeń, historii medycznej i osobistych preferencji.

Wiemy na pewno, że zdrowa dieta powinna zawierać wystarczającą ilość rodzajów żywności, które dostarczają wystarczającej ilości składników odżywczych, aby zaspokoić codzienne potrzeby naszego organizmu. Powinien również składać się z różnorodnych pełnowartościowych produktów spożywczych ze wszystkich grup żywności, a także warzyw o różnych kolorach.

Ogólnie rzecz biorąc, są to świetne wskazówki dotyczące zdrowej diety:

* Różnorodność: Włącz do diety owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i produkty białkowe * Kontrola porcji: Jedz, aż będziesz zadowolony, ale nie nadziewany * Równowaga: Trzymaj się mieszanki węglowodanów (owoce i warzywa), białka (ryby

Uwagi dotyczące jedzenia w drodze

Nic dziwnego, że przemysł spożywczy kwitnie. Spożywanie fast foodów wiąże się z wieloma kwestiami związanymi ze zdrowiem i bezpieczeństwem, ale po prostu nie można jeść cały czas w domu. Kiedy prowadzisz intensywny tryb życia, fast food jest często jedyną opcją na lunch w podróży.

W erze wygody i natychmiastowej satysfakcji może być zbyt łatwo ulegać wysokokalorycznych lub wysokotłuszczowych opcjach, gdy są one dostępne w przystępny sposób. Jednym ze sposobów, w jaki reagują restauracje, jest dostarczanie zdrowszych pozycji menu bez obniżania ich cen.

Jedzenie poza domem nie musi oznaczać spożywania niezdrowej żywności, ale potrzebna jest większa świadomość tego, jak niezdrowe mogą być niektóre z tych produktów w dużych ilościach.

Poznaj swoje etykiety żywności i dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas ich czytania

Etykiety zawierają również informacje o zawartości żywności. Obejmuje to podstawowe informacje, takie jak zawartość składników odżywczych i składniki, aż po to, czy zawiera organizmy modyfikowane genetycznie (GMO).

W tej sekcji przyjrzymy się niektórym rzeczom, których należy szukać na etykiecie, i ich przydatności.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest lista składników. Dzięki temu dowiesz się, ile soli, cukru lub tłuszczów kryje się w twoich ulubionych przekąskach i może pomóc w dokonywaniu zdrowszych wyborów w przyszłości.

Następnie przyjrzyjmy się tabeli wartości odżywczych niektórych produktów (takich jak płatki zbożowe). Dostarcza to informacji o tym, ile kalorii zawiera porcja jedzenia, a także jaki procent tych kalorii pochodzi z tłuszczu.

Pomysły na zdrowy lunch w biegu bez czasu na gotowanie dzisiejszej kolacji!

Te zdrowe pomysły na lunch są łatwe do wykonania i najprawdopodobniej będą też szybkie!

  • Sandwich: Ta jest klasyczna i bardzo łatwa. Weź trochę chleba, sera i dowolnego rodzaju mięsa (szynka, indyk, pieczeń wołowa) i zbuduj kanapkę. Możesz również dodać sałatę i pomidor, jeśli chcesz.
  • Sałatka: Ta w ogóle nie wymaga czasu gotowania! Po prostu posiekaj trochę sałaty lub liści szpinaku, pomidorów, ogórków lub awokado, jeśli chcesz więcej warzyw sałatkowych. Dodaj wybrany dressing, a także inne składniki, które lubisz, takie jak oliwki lub ser.
  • Wrapy: Wrapy to kolejny świetny wybór na zdrowy pomysł na lunch, który nie wymaga czasu na gotowanie!

Nowoczesna dieta nie zawsze jest magiczna dla dobrego zdrowia

Jeśli szukasz diety, której naukowo udowodniono, że jest najlepsza, nie ma czegoś takiego. Możemy powiedzieć, że niektóre diety radzą sobie lepiej niż inne, jeśli chodzi o utratę wagi i inne korzyści.

Kiedy słyszymy „nowoczesna” i „dieta”, często myślimy o dietach takich jak weganizm lub keto, ale nie zawsze tak jest. Inne rodzaje diet również mogą się kwalifikować, takie jak dieta śródziemnomorska lub DASH.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *