Spacery a odchudzanie – jak wpływają na utratę wagi?

Spacery a odchudzanie – jak wpływają na utratę wagi?

Spacery są jednym z najlepszych sposobów na utratę wagi. Szczególnie na pierwszych etapach zrzucania zbędnych kilogramów, kiedy osoba nie ma odpowiedniej kondycji. Pozwala to z mniejszym wysiłkiem dążyć do celu. Nie każdy ma predyspozycje, aby biegać na długich dystansach albo uprawiać intensywne treningi. Chodzenie jest praktycznie dla każdego, niezależnie od wieku. Ta forma aktywności nie będzie kosztować dużo czasu, a może przynieść spore korzyści. W jakim stopniu ten wysiłek wpływa na utratę masy ciała ?

Jak zacząć spacerować?

Na samym początku będzie bardzo dobrą opcją zmiana jazdy samochodem czy tramwajem na długi i codzienny spacer. Wtedy uaktywniamy nasze mięśnie i możemy zaoferować sobie taki trening w ciągu dnia.

Dobrze jest zacząć od małych kroków oraz celów. Zbyt duży wysiłek na samym początku może zniechęcić oraz przeciążyć organizm.

Najlepiej zacząć od spacerów 30 minutowych albo wynoszących 3000 kroków. Stopniowo zwiększanie celów nie zmęczy organizmu ani nie będzie drastycznym skokiem dla kondycji. To pozwala na wprowadzenie spacerów na dłuższy okres.

Wyznaczając sobie po dłuższej przerwie nie aktywności duży cel, wymagający sporego wysiłku, może zniechęcić do kontynuacji aktywności fizycznej po krótkim czasie.

Lepszą opcją są codzienne spacery. Dążenie małymi kroczkami, ale systematycznie i regularnie, pozwala schudnąć.

Ciekawym pomysłem jest ułożenie sobie pewnego harmonogramu chodzenia, wtedy łatwiej jest utrzymać regularność wykonywania ćwiczeń.

Może Cię zaciekawić także:

Spacery a odchudzanie?

spacery na odchudzanie

Utrata wagi nie jest prosta. Spacery idealnie skupiają się na utracie tkanki tłuszczowej, a nie mięśniowej, co pozwala na zrzucenie paru kilogramów. Są idealne, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę w nie bardzo wymagający sposób.

Jednak wiadomy jest fakt, że szybsze i intensywniejsze spacery przyczynią się do szybkiego pozbycia się niechcianych kilogramów. Chcąc wspomóc odchudzanie konieczne są regularne spacery. Jest to idealny sposób na utratę kalorii spożytych w ciągu dnia.

Czy można schudnąć na spacerze i polepszyć zdrowie? Jakie są korzyści spaceru?

Jak dobrze wykonać spacer, aby zrzucić zbędne kilogramy?

Najważniejsze jest to, aby takie chodzenie było dodane do codziennej rutyny. Taki spacer powinien wynosić więcej niż 40 minut. Oczywiście nie chodzi tu o powolne spacerowanie i rozglądanie się po okolicy, aby schudnąć.

Sposób spacerowania ma znaczenie. Z tego powodu jest tak ważny szybki marsz, który będzie skutkował zmęczeniem. Wtedy trening można zaliczyć do udanych.

Warto zadbać o podłoże, żeby było wymagające, takie jak wzniesienia albo powierzchnie o strukturze piaskowej czy kamienistej. To sprawi, że spacer będzie cięższy do wykonania i zmobilizuje więcej mięśni do pracy.

Spacer wynoszący około 5 km/h może przynieść niezwykłe rezultaty oraz przyspieszyć zdobycie celu.

Dodatkowo dodanie ćwiczeń oraz obciążeń na nogi podczas chodzenia umięśnią mięśnie w krótkim czasie.

Spacer na bieżni też jest ciekawym rozwiązaniem, gdy warunki atmosferyczne są niekorzystne. Taki sposób spacerowania również przynosi efekty. W odchudzaniu poprzez spacer ważna jest regularność, więc wyposażenie się w odpowiedni sprzęt, ułatwi jej utrzymanie.

Spacer powinien być poszerzany o zbilansowaną dietę. W trakcie spaceru ważny jest oddech, nad którym trzeba pracować. Odchudzanie nie uda się bez regularnych spacerów.

Jakie korzyści zdrowotne przynoszą codzienne spacery?

Oczywiście, każdy ruch to zdrowie, dlatego warto podejmować działania w kierunku regularnego chodzenia, ponieważ ma wiele korzyści dla zdrowia.

Aktywność fizyczna nie tylko jest korzystna dla zdrowia fizycznego, ale także psychicznego. Polepszy samopoczucie poprzez zmniejszenie masy ciała. Spacerowanie, pomagające w pozbyciu się zbędnych kilogramów, dodaje pewności siebie, energii, odciąga od codziennych problemów, redukuje stres oraz poprawia nastrój. Korzystny wpływ ma na zminimalizowanie ryzyka depresji.

Jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, to podczas spaceru wzmacnia się serce. Również pozwala na utrzymanie optymalnego ciśnienia krwi oraz przyśpiesza metabolizm.

W słoneczny dzień, spacerowanie na zewnątrz zwiększa poziom witaminy D w organiźmie oraz go dotlenia. Częste spacerowanie w różnych warunkach atmosferycznych wzmacnia układ odpornościowy organizmu.

Wzmacnia stawy i mięśnie, poprawiając kondycję. Pomagając zrzucić kilogramy, zmniejsza otyłość, co niweluje choroby związane z tą przypadłością. Działa przeciwmiażdżycowo i zapewnia odpowiedni poziom cholesterolu.

Może opóźnić wystąpienie żylaków, a u osób cierpiących na ten objaw, złagodzi obrzęk.

Wieczorne spacery idealnie działają na sen.

Medycy twierdzą że, ta aktywność powoduje wydłużenie życia, a także ułatwi odchudzanie.

Dla kogo jest spacerowanie?

spacer a odchudzanie

Spacerowanie jest dla każdego, w każdym wieku. Nie jest to drogi sport oraz nie wymaga dużo energii. Jest bardzo tani, ponieważ wystarczy tylko obuwie. Można wzbogacić chodzenie  o kijki do nordic walking, jednak w tym przypadku trzeba też zadbać o dobrą technikę wykonywanej aktywności.

Spacerowanie jest odpowiednie dla osób starszych, którym lekarze często zalecają spacery, aby poprawić stan zdrowia.

Również jest bardzo dobrym sposobem dla osób chcących zrzucić kilogramy w mniej wymagający sposób. Odchudzanie stanie się prostsze i w ciągu godziny można zrzucić sporo kalorii. Jest to bezpieczny sposób, żeby szybko schudnąć, co można osiągnąć poprzez codzienne spacery. Będąc na diecie jest to idealna forma aktywności. 

Także dla osób trenujących na siłowni, jest to dodatkowy atut w wzmacnianiu swoich mięśni, a także w usprawnianiu kondycji.

Czy można spacerowanie uprzyjemnić?

Spacerowanie to aktywność, która nie musi kojarzyć się tylko z wysiłkiem. Może być to forma rekreacji oraz wolnego spędzania czasu pomagająca w zrzuceniu kalorii.

Spacerując w parku oraz centrum miasta i nie tylko, można słuchać muzyki oraz e-booków na słuchawkach, co pozwoli na czerpanie przyjemności podczas treningu, a także pomoże łatwo zrzucić zbędne kilogramy.

Do tej aktywności fizycznej można zachęcić znajomych lub rodzinę do aktywnego, wspólnego spędzania czasu.

Podczas spaceru możemy odkryć ciekawe miejsca, przechadzając się po mieście i okolicach. Spacerowanie nie musi być męczące, wręcz przeciwnie. Ten rodzaj aktywności może być świetnie spożytkowanym czasem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *