Psychoterapia – co to jest?

Czy kiedykolwiek czułeś się przytłoczony i myślałeś, że nie poradzisz sobie z codziennością? Jeżeli tak to nie jesteś jedyny. Według Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nawet 8 milionów Polaków doświadcza depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych. Inni potrzebują wsparcia, aby poradzić sobie z poważną przypadłością, utratą wagi lub rzuceniem nałogu. Są też osoby, które zmagają się z problemami w związkach, utratą pracy, śmiercią najbliższej osoby, stresem czy nadużywaniem alkoholu. Wszystkie te problemy są zazwyczaj szkodliwe dla człowieka.
 

Psychoterapia – co to jest?

Psycholog może pomóc w uporaniu się z problemami. Z psychoterapii korzystają osoby w każdym wieku, aby żyć bardziej efektywnie, zdrowiej i w pełni satysfakcji. W czasie terapii psycholog używa naukowo zatwierdzone procedury, by pomóc pacjentom rozwinąć w sobie dobre nawyki. Występuje kilka podejść do psychoterapii, wraz z — poznawczo-behawioralną, interpersonalną i innymi — które pomogą każdemu z osobna przepracować jego własne problemy.  Proces ten przebiega na współpracy i dialogu. Pacjent ma zapewnione otoczenie wsparcia ze świadomością, że psychoterapeuta podchodzi do niego neutralnie i nie będzie go w żaden sposób osądzał.  

Wraz z psychologiem będziesz działać po to, żeby rozpoznać i zmienić wzory postaw, które powstrzymują od osiągnięcia w pełni szczęścia. Psychoterapia i http://r5w.pl gabinet psychoterapii kielce nie tylko pomaga rozwiązać dotychczasowe problemy, ale wzbogaca w nowe kompetencje, aby lepiej radzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami w przyszłości.

Kiedy wybrać się na psychoterapię?

Przez błędy rozumienia czym jest psychoterapia, mnóstwo osób się na nią nie decyduje. Nawet jeśli rozumieją rzeczywistość i nie wierzą w mity, to ludzie nierzadko czują się zagubieni przed podjęciem próby leczenia. Warto pokonać lęk, ponieważ jeśli jakość funkcjonowania nie jest taki jaki byśmy pożądali — psychoterapia może pomóc. Niektórzy ludzie korzystają z terapii u psychologa dlatego, że mają depresję, czują lęk lub złość przez dłuższy czas. Inni także mogą potrzebować wsparcia w przewlekłej chorobie, która ma wpływ na emocje i zdrowie psychiczne. Są też potrzebujący szybkiego rozpoznania swoich problemów na przykład, gdy mierzą się z perspektywą rozwodu, syndromem pustego gniazda, zwolnieniem z pracy, wypaleniem zawodowym itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *